وبلاگ

مارس 6, 2019 0 نظر

راهنمایی برای عکس های با کیفیت بالا

 

قانون یک سوم یکی از شناخته شده‌ترین اصول عکاسی بوده و به ما می‌گوید که بهترین محل برای قرارگیری سوژه عکاسی کجاست. استفاده از این قانون به این صورت است که باید طول و عرض کادر خود را با خطوط فرضی عمودی به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. این خطوط به عنوان خطوط مهم کادر و نقاط تلاقی آن‌ها هم به عنوان نقاط مهم شناخته می‌شوند که بهتر است در حالت معمول سوژه عکاسی خود را بر روی این خطوط و نقاط منطبق نمایید.

 البته با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیازی به تصور این خطوط در ذهن نیست و در گوشی‌های هوشمند با فعال کردن خطوط راهنما، آن‌ها را بر روی صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد. برای استفاده از این قابلیت در بیشتر گوشی‌های اندرویدی، کافیست تا در اپلیکیشن دوربین به قسمت تنظیمات مراجعه کرده و گزینه‌ای با نام Grid lines را فعال نمایید.

نورپردازی خوب نکته‌ای بسیار حیاتی در عکاسی با گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود، اما متاسفانه، اکثر گوشی‌های هوشمند از قابلیت چندان مناسبی در زمینه به کارگیری فلش و نور مصنوعی برخوردار نیستند. با این حال، استفاده از قاب‌ LuMee که برای گوشی‌های هوشمند طراحی شده می‌تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد. این قاب از چندین LED با روشنایی مناسب در جلوی بدنه برخوردار بوده و بنابراین می‌توانید کنترل خوبی بر روی میزان روشنایی عکس‌های سلفی خود داشته باشید.

علاوه بر این، میزان نورگیری در دوربین‌های دو لنزه بسیار بیشتر بوده و این بدان معنی است که شما می‌توانید با استفاده از گوشی‌های هوشمند مجهز به چنین لنزهایی، عکس‌های بهتری در محیط‌های کم نور و در هنگام شب، ثبت نمایید. در دوربین‌های مجهز به لنز دوگانه، یکی از لنزها به صورت تک رنگ (سیاه و سفید) بوده و دیگری قادر به ثبت تصاویر رنگی می‌باشد. علت نورگیری بهتر این نوع دوربین‌ها نیز است که لنز تک رنگ نور نسبت به لنزهای رنگی نور بیشتری جذب کرده و در نتیجه با ترکیب تصویر سیاه و سفید حاصل

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.